Başvuru Koşulları

     

2016-2017 Güz Dönemi İçin Başvuru Koşulları

  1. Tezsiz Dış Ticaret ve Uluslararası Pazarlama Yüksek Lisans Programı’na, dört yıllık üniversite mezunları başvurabilir.
  2. Programa başvurabilmek için lisans not ortalamasının en az 2.00 olması gerekmektedir. Eşdeğerlik Tabloları için http://sosbilens.ankara.edu.tr/?page_id=169 adresinden bilgi alınabilir.
  3. Önerilen program tezsiz II. öğretim programı olduğu için Senato tarafından alınan karar gereği program başvurularında ALES ve yabancı dil şartı aranmamaktadır.
  4. Programda kredi başı ücret 250 TL’dir.
  5. Programa koşullu olarak başvuru kabul edilmemektedir.

 

NOT: Başvurular online olarak Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne yapılacaktır. Program için istenen belgeler ve açılan kontenjanlar için (sosbilens.ankara.edu.tr) adresini ziyaret ediniz.

DEĞERLENDİRME: ALES puanı koşulu aranmayan tezsiz yüksek lisans programlarına öğrenci kabulünde; lisans not ortalaması ve mülakat sonucu değerlendirilir. Değerlendirmede lisans not ortalamasının % 50′si ve mülakat sonucunun % 50′si dikkate alınarak anabilim dalı akademik kurulu önerisi ve enstitü yönetim kurulu kararıyla en az toplam 65 puan alanlar arasında sıralama yapılır.

     

Designed and developed by YD YAZILIM